Pracowite Misie na wycieczkach

W tym roku wrzesień rozpieszczał nas słoneczną i ciepłą pogodą, a kiedy słońce pięknie świeci to nie można siedzieć w sali. Dlatego też, już od samego poczatku Pracowite Misie wyruszyłyły na wycieczki.

Jednym z tematów omawianych w naszej grupie był temat "Jesień na wsi". Podczas wycieczki do Pierzchna do Gospodarstwa Rolnego JAGROL, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca rolnika, jak przygotowuje się on do zimy, jakie maszyny są mu potrzebne do pracy oraz jakie zbiory są na jesień. Najwięcej radości miały dzieci na polu, gdzie mogły brać udział w wykopkach i samodzielnie wykopać ziemniaki. 

Przez cały rok szkolny dzieci będą poznawać różne legendy, głównie związane z naszym regionem. Na początek wybrały się do zamku w Kórniku, aby dowiedzieć się kim była Biała Dama i jak brzmi legenda z nia związana. Dużym zaskoczeniem była wiadomość, że Biała Dama (Teofila z Działyńskich Szołdrska-Potulicka) miała swoje zwierzątko, którym był wielbłąd. 

Korzystając z pieknej pogody, Pracowite Misie udały się też do lasu. W towarzytstwie Pana Leśnika podziwiały piękno lasu jesienią, zadawały pytania i słuchały opowieści o tym, dlaczego należy dbać o przyrodę. Wielką atrakcją było dla dzieci ognisko i pieczone na nim kiełbaski, które zresztą zniknęły bardzo szybko :-) 

Jednak przedszkolaki nie tylko jeżdżą na wycieczki. Do Pracowitych Misi przychodzi Pan Jakub, który uczy gry w szachy; dzieci uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i muzycznych oraz robią wiele innych ciekawych rzeczy.

Szanowni Państwo Otrzymałam informację, że w związku z obfitym deszczem, w Młodzikowie...
29 05.2019

Przedszkole nr 1 im. "Misia Uszatka"
ul. prof. Zbigniewa Steckiego 11
62-035 Kórnik
tel. +48 61 - 81 70 248
fax +48 61 - 42 46 807
e-mail: misuszatek@mawe.pl